« Ožujak 2024 »

Oboji svijet
Autor: Goranka Braim Vlahović, 14. 9. 2020.

Ove godine Forum za slobodu odgoja po deseti put organizira kreativni nagradni natječaj Oboji svijet! povodom obilježavanja Dana tolerancije na kojem naša škola sudjeluje skoro svake godine, a dva puta smo i osvojili nagrade!

Ove je godine način organizacije natječaja malo drugačiji, prvo ćemo ga organizirati na školskoj razini, a tada tri najbolja rada šaljemo Forumu za slobodu odgoja! ►

Evo i poziva:

Drage učenice i dragi učenici,

pozivamo vas da se i ove godine uključite u najkreativniji, najšareniji i najpozitivniji natječaj Oboji svijet!.

Proteklih ste nas godina razveselili, dirnuli, potaknuli na razmišljanje i s nama podijelili svoje ideje, brige, izazove i rješenja koji nas neprestano iznova inspiriraju. S više od 4200 kreativnih radova vas više od 10 300 poslalo je važnu poruku o važnosti prihvaćanja i poštivanja različitosti u svojim svakodnevicama, školi, lokalnoj zajednici, svijetu… Naše proslave Međunarodnog dana tolerancije 16. studenog proteklih ste 9 godina svojim radovima i porukama učinili ljepšim, veselijim, svečanijim i na tome vam od srca zahvaljujemo.

Ova je školska godina za sve nas posebno izazovna, no vjerujemo da ćete u tome pronaći dodatnu inspiraciju da vaša poruka odjekne još glasnije i dalje. Zanima nas što je za vas različitost, kako je vi doživljavate, na koji način vi prihvaćate jedni druge te zašto nam je međusobno prihvaćanje sada još važnije i potrebnije…
I ovogodišnji 10. Oboji svijet! natječaj s punim povjerenjem prepuštamo u vaše ruke – vi ćete ga organizirati u svojim školama, a s nama podijeliti najbolje radove i poruke koje s nestrpljenjem iščekujemo. Proučite pravila natječaja i javite nam se s pitanjima.

Kamere, kistove, olovke, bojice, računala… u ruke i obojimo svijet šarenim bojama tolerancije desetu godinu zaredom!

Učitelji koji žele biti mentori i učenici koji žele sudjelovati u natječaju neka se jave školskoj knjižničarki osobno ili e-poštom na jurekove.vijesti@gmail.com.