Datum objave: 1. listopada 2024.
Kategorija: Vijesti

Otvorenje Dječjeg tjedna

U Pučkom otvorenom učilištu Velika Gorica 30. je rujna započeo ovogodišnji Dječji tjedan, a svečano ga je otvorio gospodin gradonačelnik uz sjednicu Dječjeg gradskog vijeća.

Našu je školu predstavljao član Dječjeg gradskog vijeća sedmaš Mateo Quien Brozičević

Vijećnici su iskazali  stav i prikazali na čemu su radili u proteklom periodu, predstavili su projekt Od deklaracije do participacije.

Naš glas za mir u svijetu

Prikazan je video Naš glas koji promovira mir u svijetu gdje se naglašava da djeca zaslužuju svijet u kojem je poruka mira jača od rata.

Tijekom sjednice, na kojoj su, osim predstavnika škola, bili  nazočni  i predstavnici predškolskih institucija kao i Centra za odgoj i obrazovanje Velika Gorica,  postavljana su pitanja gospodinu gradonačelniku i suradnicima. Zatraženo je  još malo sprava za igranje u dječjim vrtićima,  postavljana su pitanja o većoj kontroli prometa oko škole, prehrani u školama, organiziranju besplatnih aktivnosti u selima oko Velike Gorice, posebno za mlađi uzrast, kako bi se djeca mogla uključiti u aktivnosti izvan škole, ali i o besplatnim aktivnostima u Velikoj Gorici – kako bi se angažirali i manje koristili mobitele

Dječje gradsko vijeće

Gospodin gradonačelnik je pozvan da video Naš glas promovira u Saboru kako bi se čula poruka velikogoričke djece.

Hrvatski olimpijski dan

Hrvatski olimpijski dan, koji se inače obilježava 10. rujna na dan osnivanja Hrvatskog olimpijskog odbora, obilježili smo 20. rujna na vanjskom igralištu naše i susjedne škole. Predstavilo se 17 velikogoričkih klubova koji su prikazali svoje vještine i spretnost u...