Majčin dan
Autor: Melita Zagorec, 11. 5. 2018.

Drugoškolci Područne škole Velika Buna opisivali su svoje mame.
Za Majčin dan poklonit će im svoje opise i poklončiće.

Svim mamama želimo sretan Majčin dan! ►

Moja mama

Moja mama ima plavu kosu, plave oči, debeljuškasta je i srednje visoka.

Moja je mama dobra. Ne voli se baš šaliti, ali mene nasmije. Voli kuhati i voli se poigrati sa mnom. U mojoj je obitelji mama važna.

Moja mama voli gledati filmove i voli pomagati drugima. Moja mama radi u staračkom domu. Voli se odmoriti poslije posla.

Moja je mama najbolja na cijelom svijetu i volim je!

Ivan Kalisar

Moja mama

Moja mama je srednje visoka. Nije ni predebela ni pretanka. Ima plavo zelene oči. Moja mama ima smeđu kosu.

Moja mama ne radi na poslu nego je doma jer nas čuva.

Voli se igrati s nama i puno radi doma. I uvijek je nasmijana, vesela, radosna.

Moja mama voli nositi kratku majicu i kratke hlače. Voli gledati televiziju. Voli spavati. Uvijek je smiješna. Moja mama je dobra, vesela. Šali se s nama. Moju mamu vole tata, baka, brat, stričo i ja.

Ja volim mamu jer brine o meni. Moja mama mene voli jer sam dobra. Ja sam slična mami jer obje volimo pomagati drugima i obadvije volimo gledati televiziju.

Moja mama je najbolja!

Lorena Mikulin

Moja mama

Moja mama ima smeđe oči i plavu kosu. Srednje je visoka, mršava je i cijela je puna madeža. Lijepa je.

Voli se družiti s prijateljicama. Dobra je i lijepo se ponaša.

Moja mama je iskrena, dobra, spretna. Lako oprašta, brižna je i osjećajna.

Moja mama voli odlaziti u kupovinu, koristiti mobitel, voli šminkanje i svoj posao. Moja mama se lijepo oblači. Voli gledati turske serije.

Voli svoje prijatelje i obitelj. U obitelji si međusobno pomažemo i dobri smo jedni prema drugima.

Moja mama je u obitelji najbolja u igranju, lijepom izgledu i kuhanju.

Najbolja je mama na svijetu!

Nikola Svekrić

Moja mama

Moja mama nije niti predebela niti premršava. Ima 29 godina. Moja mama je srednje visoka i ima plave oči. Ima dugu smeđu valovitu kosu. Moja mama je jako lijepa.

Moja mama dobro kuha i jako je pametna. Moja mama je jako dobra. Voli čistiti.

Moja mama jako voli kad joj kupim poklon za rođendan. Moja obitelj voli mamu.

Moja mama je najbolja jer je jako dobra.

Moja mama je najbolja jer je moja mama i volim je.

Leon Šneler

Moja mama

Moja je majka srednje visoka. Nije ni predebela a ni premršava. Ima plave oči i smeđu kosu.

Jako je dobra i vesela. Igra se sa nama. Vedra je i jako smiješna. Igra se sa mnom. Igramo društvene igre, naprimjer Monopol i svakakve razne igrice.

Jako je uredna u pisanju, dobra je, komunikativna, smirena, snažna je i pažljiva. Uvijek je dotjerana. Voli nositi trenirke i gledati engleske filmove.

Moja majka slaže se sa svima u obitelji. Najviše se slaže sa mnom. Zabavna je i sretna. Zainteresirana je za sve. Jako je marljiva i jako je pametna i snalažljiva. Jako je draga.

Moja mama je najbolja na svijetu jer je jako dobra.

Petra Filipović

Moja mama

Moja mama je visoka. Mršava je i mlada. Ima srednje dugu crnu kosu i smeđe oči.

Moja mama je vesela, s osmijehom na licu. Ponekad je ozbiljna. Pametna je. Sa mnom se ponekad voli šaliti.

Voli sve ljude i čini velike i male usluge. Ponekad je spretna, a ponekad nespretna. Moja mama voli sve životinje - svinje, pse, mačke i ptice. Voli gledati serije. Voli mene.

Mojoj mami su svi članovi obitelji važni i ona je važna u obitelji.

Moja mama je najbolja na cijelom svijetu jer je svi vole, a najviše ja.

Lucija Lovrić

Moja mama

Moja mama je srednje visoka. Jako je mršava. Noge su joj buckastije. A ruke tanke. Ima plave oči. Svijetle je puti. Obrazi su joj malo uvučeni. Usne su joj tanje. Ima svijetlu, dugu, ravnu kosu.

Ove godine će napuniti 32 godine. Radi kao njegovate-ljica. Jako je spretna. I voli se šaliti.

Svima nam je važna, ali je najvažnija mome malom braci. Presvlači mu pelene, daje mu mlijeko, a kad plače, malo ga vozi u kolicima ili ga primi u ruke i govori mu: - Nemoj više plakati! Ja sam tu! A kad je moj otac doma, i on ga smiruje.

Mama voli cijelu obitelj, ali ne voli da joj se netko ružno obraća. I svi nju volimo.

Moja mama je najbolja na svijetu!

Ema Hudžber

Moja mama

Moja mama je visoka. Ima dugu smeđu kosu, smeđe oči, crvenije usne. Jako je duhovita i smiješna.

Većinom se svi slažemo, ali ne uvijek. Nekad se ne slažemo, no onda raspravljamo.

Moja me mama jako voli ljubiti, a meni je to većinom dosadno, zato jer volim biti sam. Ali, to ne znači da ju ne volim. jednostavno volim biti sam.

Moja  mama većinom ima posla pa se ne stignemo igrati sa mojom obitelji, ni samo mama i ja. Voli se odmarati, no često puta nema vremena ni za odmor.

Moja mama je najbolja u obavljanju poslova u vrtu.

David Večerić

Moja mama

Moja mama je visoka i vitka. Ima dugu glatku plavu kosu. Boja očiju joj je plavo siva. Nosi naušnice.

Moja mama je dobra osoba. Moja mama malo viče na mene kad pišem zadaću.

Obaveze moje mame su kuhanje, peglanje, pranje suđa, pranje rublja. Jako dobro kuha pa jedva čekam jelo.

Voli gledati serije i filmove.

Moja mama voli mene, tatu, baku i djeda.

Moja mama me voli najviše na svijetu i ja nju.

Mark Šneler