« Listopad 2024 »

Ovaj mjesec: 1920
Početak dječjeg tjedna
Autor: Tanja Subotičanec, 1. 10. 2024.

U Pučkom otvorenom učilištu Velika Gorica 30. je rujna započeo ovogodišnji Dječji tjedan, a svečano ga je otvorio gospodin gradonačelnik uz održavanje sjednice Dječjeg gradskog vijeća Grada Velike Gorice.

Vijećnici su iskazali stav, i prikazali na čemu su radili u proteklom periodu: predstavili su projekt Od deklaracije do participacije. Našu je školu predstavljao član Dječjeg gradskog vijeća sedmaš Mateo Quien Brozičević. ►

Prikazan je video Naš glas koji promovira mir u svijetu gdje se naglašava da djeca zaslužuju svijet u kojem je poruka mira jača od rata.

Tijekom sjednice, na kojoj su, osim predstavnika škola, bili nazočni  i predstavnici predškolskih institucija kao i Centra za odgoj i obrazovanje Velika Gorica, postavljana su pitanja gospodinu gradonačelniku i suradnicima.

Zatraženo je još malo sprava za igranje u dječjim vrtićima, postavljana su pitanja o većoj kontroli prometa oko škole, prehrani u školama, organiziranju besplatnih aktivnosti u selima oko Velike Gorice, posebno za mlađi uzrast, kako bi se djeca mogla uključiti u aktivnosti izvan škole, ali i o besplatnim aktivnostima u Velikoj Gorici – kako bi se angažirali i manje koristili mobitele.

Gospodin gradonačelnik je pozvan da video Naš glas promovira u Saboru kako bi se čula poruka velikogoričke djece, a djecu očekuje bogat program tijekom Dječjeg tjedna.