Sigurno u prometu                   6.
 Sara Markelić, 5.
 Marta Zagorac, 5
 Nikola Belošević, 5.
 MIvan Gašparac, 5. 12.

« Svibanj 2024 »

Dan škole

Na Jurjevo, 23. travnja, proslavili smo  Dan škole. Učenici viših razreda sudjelovali su u brojnim radionicama, koje su bile vezane ili uz Svetog Jurja i zmajeve, ili uz priče i bajke. Tako nas je posjetila pripovjedačica Andreja Krenek koja je održala čak dvije radionice u kojima je pripovijedala i ona i učenici, a posjetila nas je i scenaristica i urednica emisije Navrh jezika, Ljubica Benović koja je učenike upoznala s animacijom i Jezičnim crtićima, a junaci jednog prikazanog crtića njene ekipe su - zmajevi! Zanimljivo i vrlo posjećeno predavanje o školskom sustavu SAD-a (naravno, na engleskom jeziku) održao nam je gost iz Veleposlanstva SAD-a, gospodin Justin Fair kojemu su učenici postavili brojna pitanja.

Održane su i dvije priredbe: ona za učenike viših razreda, i ona za učenike nižih razreda koju su pogledali i roditelji. Na kraju je održan školski ples za sve učenike nižih razreda. Ako ste propustili ovaj prekrasan događaj...pogledajte video koji je nastao na radionici!

Radionice I. turnusa                             Priredba viših razreda

Priredba razredne nastave

Čiribu – čiriba

Na radionici zanimljiva naziva Čiribu - čiriba održanoj  na Dan škole sudjelovalo je čak 29 učenika OŠ Jurja Habdelića pod voditeljstvom profesorica Romane Špehar Krstić i Tatjane Dorić.

Ako niste pogodili, radilo se o kemijskim pokusima.

Profesorice su započele pokusom Crna mamba, a onda su se učenici podijelili u grupe i otišli do svojih stolova gdje su se ubrzo mogli vidjeti pokusi: Kemijski kameleon, Tajanstveno pismo, Ljigavac, Površinska napetost, Gumeno jaje...

Učenicima su se svidjeli pokusi i sama radionica pa je vrijeme brzo prošlo i sa smiješkom su otišli svojim kućama, osjećajući se pomalo poput čarobnjaka.

Lucija Poljak i Anamaria Suhalj, 7.b

Radionica prve pomoći

Na radionici povodom Dana OŠ Jurja Habdelića  koju je organizirala profesorica Ružica Brnada , vjeroučiteljica, govorilo se o prvoj pomoći.

Naučili smo sanirati ranu, kako reagirati kada netko nastrada u sudaru, kada se porežemo ili progutamo neku kiselinu. Profesorica nam je demonstrirala kako imobilizirati osobu sa slomljenom ključnom kosti i kako pristupiti onesviještenoj osobi.

Radionica je bila zanimljiva.

Katarina Pavlović, 7.b

Komentari:

Na učeniku 5. b razreda koji je glumio pacjenta prikazivali su se položaji i radnje koje treba provesti u pojedinim situacijama, a na trenutke je znalo biti i smiješno. Svidjela mi se radionica jer je poučna i zabavna.

Ignac Faber, 7.b

Meni se jako svidjela ova radionica jer je to za mene ujedno bio uvod u sljedeću godinu kada ću se priključiti školskoj ekipi prve pomoći. Nadam se da će mi ova znanja pomoći  u životu i da ću znati kako treba reagirati u kritičnim situacijama.

Jana Faber, 7.b

Pričam ti priču

Dana 23. travnja 2013. na blagdan Jurjevo proslavljao se i  Dan OŠ Jurja Habdelića – priredbama, a zatim radionicama u koje su se učenici uključivali prema svojim željama.

U radionici pod nazivom Pričam ti priču bilo je četrnaest učenika u jednom, a dvanaest u drugom turnusu. Posebna gošća bila je pripovjedačica priča Andreja Krenek koja je okupljenim učenicima napamet kazivala staru rusku priču o Vasilisi Premudroj. Priča je trajala čak oko 40 minuta koje su tako brzo protekle. Sastojala se od nekoliko dijelova: od zrna maka do sjećanja na vjernu ženu, no sve je bilo međusobno povezano.

Pripovjedačica nam je otkrila tajnu kako uspijeva zapamtiti toliku priču te kako su joj najmilije priče Kako je Potjeh tražio istinu i Ježeva kućica. Pričala nam je i o spisateljici iz Australije Sussan Perrow koja je postala poznata jer piše priče koje služe u terapeutske svrhe. Ispričala nam je jednu takvu priču koju je Sussan napisala, a radi se o kraljevini Norveškoj. Zatim smo i mi njoj pokušali pričati, ne čitati, naše priče koje je ona poslije komentirala i rekla nam da samo nastavimo pisati i pričati priče zato jer su odlične.

Bilo je baš zabavno i zanimljivo, samo je prekratko trajalo. Dok si rekao keks, to je sve završilo. Moja želja je da i sljedeće godine bude tako zabavno i zanimljivo.

Agata Režek,6.a

Posjet zamjenika američkog ambasadora

Dana 23. travnja 2013. u 12.50 sati U OŠ Jurja Habdelića održavale su se radionice povodom Dana škole.

Najveće zanimanje učenika pobudila je radionica iz Engleskog jezika, voditeljice prof. Božene Galijaš na kojoj je sudjelovalo čak 32 učenika jer je poseban gost bio zamjenik američkog ambasadora Justin Fairs iz savezne države Tennessee.

Održao je  prezentaciju o školstvu, zdravstvu i društvenome životu u Americi te je dozvolio učenicima da ga pitaju sve što ih zanima. Učenici su u početku bili malo sramežljivi, no gospodin Fairs ih je ohrabrivao pa su pitanja krenula sama od sebe. Tako su se tu našla i pitanja o njegovoj omiljenoj hrani, o gradovima, New Yorku, bombaškim napadima u Bostonu ili sjevernokorejskom ratu te, kao „šećer za kraj“, o njegovim dojmovima o Hrvatskoj i Mediteranu.

Susret je završio u opuštenoj atmosferi  i veselo jer je  gospodin Fairs bio vrlo pristupačan i šaljiv.

Za uspomenu su se učenici slikali s njim više puta, a njemu se toliko svidjela škola da je htio još ostati, ali mu to nisu dopustile obveze.

Lea Brnić, 7.b