Sigurno u prometu                   6.
 Sara Markelić, 5.
 Marta Zagorac, 5
 Nikola Belošević, 5.
 MIvan Gašparac, 5. 12.

studeni
Autor: Goranka Braim Vlahović, 30. 11. 2011.

Dorijan Cvijanović iz 6.e član je Badminton kluba Velika Gorica i postiže izvrsne rezultate. Tako je na u prvom kolu Hrvatskog kupa održanom u Dubrovniku osvojio srebro pojedinačno i zlato u paru, a u četvrtom kolu Zagrebačke školske lige osvojio zlato u kategoriji dječaci 5. i 6. razred i 4. mjesto u višoj kategoriji, dječaci 7. i 8. razred. Čestitamo!

U četvrtak, 3. studenog, učenici 4.c posjetili su Muzej Turopolja. „Razgledali smo izložbu Slatki život koja nas je upoznala i naučila mnogo o pčelarstvu i pčelama, a zatim smo sudjelovali u zanimljivoj radionici. Izrađivali smo pčele i leptire iz rafije i žice, a na kraju smo za uspomenu dobili razne predmete izrađene od voska. Bilo nam je jako lijepo,“  izvijestio nas je Karlo Levar. Dan kasnije izložbu su posjetili i učenici 4.b razreda.

Učenici 8.a i 8.b razreda i neki učenici petih i šestih razreda gledali su predstavu Vještica Hillary ide u operu u Pučkom otvorenom učilištu. Predstava nam dolazi iz Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu, redatelj je Ivan Leo Lemo, a njen je zadatak približiti operu novim naraštajima, tj. nama.

Započeli smo s provođenjem preventivnog programa MAH-2, što je kratica za Mogu ako hoću. Policijski službenici Centra za prevenciju Policijske uprave zagrebačke provode predavanja za roditelje učenika šestih razreda na roditeljskim sastancima.

Dobili smo dvije vijesti iz 4. b razreda: javile su nam se Laura Blagaj i Lea Zobec koje obje plešu u klubu Vega akrobatski rock'n'roll. Laura je s formacijom Step by step osvojila 3. mjesto na 3. kupu Republike Hrvatske koji se u nedjelju 6. studenog održao u Slavonskom Brodu. Lea pleše u paru i osvojila je 8. mjesto. „Jako smo ponosni i sretni jer nam je to prvi turnir u novoj kategoriji,“  kaže Lea.

Još jednu sportsku vijest dobili smo, ovog puta iz 8.b razreda. Dorotea Cvetković trenira tea kwon doo za klub Osvit, a na međunarodnom natjecanju na kojem su sudjelovale 34 države,  17. Croatia openu, Dorotea se okitila srebrom, a drugo mjesto osvojio je i njen klub u ukupnom poretku.

Već smo vas u nekoliko navrata izvješćivali o događanjima vezanim uz 153. brigadu. Evo još jedne vijesti: na njihovom natječaju, likovni rad naše Lucije Radač iz 8.c odabran je kao najbolji, a literarni rad Vida Ujakovića iz 6.b nagrađen je drugom nagradom. Nagrađeni radovi su objavljeni u Zborniku 153. brigade čija se promocija održala u OŠ Šćitarjevo 26. studenog.

Vukovar - grad heroj kroz vremeplov života naziv je tribine održane     14. studenog u Gimnaziji Velika Gorica na kojoj su sudjelovali članovi povijesne grupe I. turnusa. Tribina je posvećena dvadesetoj obljetnici pada Vukovara u Domovinskom ratu. Na tribini u organizaciji Esperantskog društva Svijet mira kao glavni sugovornici sudjelovali su gosti: Branko Borković – Mladi Jastreb, njegov suborac Tomislav Baumgartner i vukovarski gimnazijalci. Tribina je bila sastavljena od niza prezentacija, kratkih video-uradaka o Domovinskom ratu, te nekoliko svjedočanstava koja su nazočne ostavljala zamišljene i bez riječi.

Učenicima šestih razreda u goste je došla policija, ali ne bojte se, dolazi preventivno, tj. unaprijed. Kaže se: „Bolje spriječiti nego liječiti“, pa su tako održana predavanje o ovisnostima u sklopu programa PIA, što znači Prevencija i alternativa. Inače, ako niste znali, Mjesec borbe protiv ovisnosti traje od 15. studenog do 15. prosinca.

Najbolja alternativa ovisnosti je sport. Bavite se sportom? Neki se bave i to vrlo uspješno. Košarkaška ekipa naše škole igrala je prošlog četvrtka na gradskom natjecanju za djevojčice koje se održalo u OŠ Slavka Kolara u Kravarskom. Naše djevojke su osvojile prvo mjesto, Kvaternik je drugi, a domaćini su treći. Voditelj naše ekipe je prof. Robert Pocrnić, a igrale su: Iva Arambašić, Eva Panian i Lea Trputec iz 7.a, Franciska Poturić iz 7.b, Marta Huđber iz 7.c i Marija Farčić, Iva Teskera, Agneza Režek, Petra Mataković-Šafarić i Ivana Bodružić iz 8.a. Bravo cure!

U utorak 22. studenog se u Pučkom otvorenom učilištu odigrala zanimljiva predstava: na granici iluzije i kazališta, plesa i magije. Teatar Prestige na čelu s Lukom Vidovićem izveo je plesno-iluzionistički show pod nazivom Cijeli svijet je pozornica. Atomic Dance Factory je bio zadužen za plesni dio. Predstavu su gledali učenici 5.a, 5.c, 5.d, 6.b, 6.e, 7.d i 7.e razreda i, koliko smo mi saznali, nipošto im nije bilo dosadno. Neki su i nastupili kao Lukini pomagači, a neki su i levitirali!

Hvala svima koji su poslali svoje likovne, literarne i novinarske radove za 54. broj lista Žir, čija se promocija održala u utorak 29. studenog u već kultnoj Slastičarnici „Memy“ u 12 sati. Svoje radove čitali su učenici Domagoj Majetić iz 7.b, Jakov Pušić iz 7.a i Nives Antolović iz 8.d.