« Listopad 2024 »

Provedba
Pametno s pametnim telefonima
Autor: Goranka Braim Vlahović, 11. 11. 2022.

Društvo za komunikacijsku i medijsku kulturu kroz projekt Djeca medija sustavno radi na medijskom odgoju i obrazovanju kroz projekte koje provodi po školama. Naša je škola od početka uključena u edukacije koje su namijenjene učenicima određene dobi, njihovim roditeljima i učiteljima.

Projekt Pametno s pametnim telefonima koji je društvo provodilo s Gradom Velika Gorica namijenjen je učenicima viših razreda velikogoričkih osnovnih škola. ►

Volonteri Djece medija Petra Begović, Marija Bobinski i Ivan Nekić proveli su edukativne radionice u našoj školi gdje su razgovarali s učenicima o elektroničkom nasilju, društvenim mrežama, influencerima te pozitivnim i negativnim stranama medija, sigurnosti na internetu te ovisnosti o novim medijima, a djeca su na kratkim radionicama stvarala „svoje” društvene mreže, pisala savjete za sigurno korištenje interneta te pripremala poruke podrške za sve koji trpe elektroničko nasilje.

Djeca medija fb

Razgovarati o dječjim iskustvima s medijima uvijek je zanimljivo, ali i vidjeti koliko se interesi i znanje o medijima razlikuju od razreda do razreda, čak i kada je riječ o istoj školi. Najvažnije nam je svakoj skupini prenijeti poruke o prevenciji elektroničkog nasilja i ovisnosti o medijima, podijelili su predavači.